O mnie

W mojej historii z fotografią wyróżnić można kilka ważniejszych wydarzeń. Pierwszym było otrzymanie na komunię analogowego kompakta marki REVUE. Efekty pracy tym aparatem nie były zbyt ciekawe, ale już wtedy czułem, że warto byłoby mieć większy wpływ na efekt końcowy wykonywanej fotografii. Za czasów licealnych, kiedy to działałem w klubie astronomicznym zdarzało mi się fotografować niebo zenitami. W międzyczasie poznawałem pierwsze aparaty cyfrowe. Wtedy zacząłem zauważać, że fotografia potrafi ujawniać emocje ludzi, potrafi pokazać fragment ich duszy.

19c6f1c934de932f3fdfc848829dc360-get

Będąc na studiach, dzięki stypendium mogłem kupić sobie pierwszy własny aparat cyfrowy, był to rok 2006 i tak się zaczęło… Od tego czasu mój ekwipunek znacznie się zmienił, ale przede wszystkim dzięki setkom godzin spędzonych w plenerze posiadłem podstawy sztuki fotografowania. Do miana profesjonalisty brakuje mi jeszcze sporo, ale wszystko przede mną.
Na dzień dzisiejszy oprócz fotografowania zajmuję się też przekazywaniem umiejętności i wiedzy w postaci warsztatów i spotkań dyskusyjnych. Fotografia dla mnie to pasja pozwalająca mi uwiecznić emocje, piękno natury, czy potęgę ludzkiej działalności. Daje mi to możliwość oderwania się od szarej rzeczywistości.